InformacjePromocje | Nowości | Bestsellery | *** Polecamy : czujniki tlenku węgla (czadu), dymu firmy KIDDE 10 lat gwarancji oraz gazu ziemnego i gazu propan-butan firmy GAZEX *** Alkomaty elektrochemiczne marki alkohit 6 lat gwarancji - darmowe kalibracje *** Bezustnikowe alkomaty policyjne Alco Blow *** Alkomaty dowodowe *** Alkomaty z drukarką ***Mierniki pyłów PM 10 / PM 2,5


Alkomat elektrochemiczny ALKOHIT X50

Alkohit X50 dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, precyzyjnego sensora elektrochemicznego z gwarancją 3 letnią zapewnia dokładne pomiary, a dzięki kontroli nad ilością wykonanych testów i pozostających do zalecanej następnej kalibracji ułatwia komfortowe użytkowanie urządzenia. Unikalne i innowacyjne mocowanie ustników w modelach Alkohit ®, z możliwością obrotu o 360° pozwala na komfortowe przeprowadzanie pomiarów. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia czynników zewnętrznych powodujących poruszanie się urządzenia w trakcie wdmuchiwania powietrza (ustnik przekręci się, a nie wyrządzi szkody osobie badanej). Również zastosowanie dodatkowego ustnika lejkowego, na którym można wykonać pomiary bezustnikowe jest nieczęsto spotykane wśród alkomatów przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Alkomat Alkohit X50 to powtarzalny, wysokiej dokładności analizator wydechu stworzony dla klienta indywidualnego ale wyposażony jak dla profesjonalistów przedstawiający pomiary z dokładnością wyświetlania do jednej tysięcznej oraz szerokim zakresem pomiaru do 6,000 ‰.


 
  

Alkomat elektrochemiczny ALKOHIT X50 Cena netto: 471,54 PLN
Cena brutto: 580,00 PLN z VAT 23%
1
szt.

Szczegółowy opis:

Podobieństwo z zewnątrz do wyższych modeli alkomatów Alkohit nie jest przypadkowe. Alkohit X50 posiada rozwiązania stosowane w droższych modelach jak funkcja ALCO, pomiar do 6,000 promili oraz konstrukcyjne rozwiązania. Zapożyczony został m. in. z profesjonalnych alkomatów system pomiarowy, który zapewnia kontrolę ciągłości i odpowiedniego przepływu powietrza przez urządzenie. W przypadku minimalnej przerwy w trakcie pomiaru lub próby oszukania alkomatu poprzez zaciągnięcie czystego powietrza do ust podczas badania zostanie to wykryte i test trzeba wykonać ponownie. Kolejną cechą jest funkcja ALCO informująca użytkownika, że na czujniku znajduje się alkohol po poprzednim pomiarze. Uniemożliwia ona wykonanie kolejnego pomiaru dopóki opary alkoholu nie wywietrzeją z czujnika.

Alkohit X50 to najbardziej atrakcyjny cenowo produkt w serii alkomatów elektrochemicznych marki Alkohit ® służący do przeprowadzania pomiarów przy użyciu nasadki lejkowej (bezustnikowo) lub ustnika. Urządzenie przeznaczone jest dla klientów indywidualnych oraz małych firm, którzy oczekują dokładnych i powtarzalnych a przede wszystkim stabilnych pomiarów.Jego niepodważalnym atutem jest wysokiej jakości sensor elektrochemiczny zintegrowany odpowiednio z czujnikiem ciśnienia - technologii stosowanej w przenośnych analizatorach policyjnych. Charakteryzuje się przede wszystkim czytelnym wyświetlaczem oraz prostą obsługą.

Kalibracja:
Alkohit X50 jest objęty programem darmowych kalibracji – Kalibracja bez Limitu PLUS, które można wykonać w okresie ogólnej gwarancji. W okresie 12 miesięcy od daty zakupu mają Państwo możliwość wykonywania bezpłatnych kalibracji bez limitu. Od 13 do 24 miesiąca przysługuje jedna darmowa kalibracja. Więcej informacji znajdą Państwo w karcie gwarancyjnej dołączonej do urządzenia. Kalibracja wykonywana jest w nowoczesnym laboratorium bezpośrednio u producenta DKD z wykorzystaniem najnowszych narzędzi do kalibracji, co zapewnia precyzyjne ustawienie parametrów odpowiedniego modelu alkomatu względem zadanego wzorca.


Gwarancja:
- Na alkomat ALKOHIT X50: 72 miesiące,
- Na sensor: 36 miesięcy
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


Wyposażenie:
- Alkohit X50
- Baterie 3 x AAA
- 1 szt. nasadki lejkowej
- 10 szt. ustników - każdy pakowany osobno
- Pokrowiec na alkomat
- Instrukcję obsługi zawierającą mapę limitów w krajach Europy
- Kartę gwarancyjną zawierającą dokument potwierdzający kalibrację urządzenia parametry kalibracyjne

Zastosowanie:
ALKOHIT X50 to najnowszy profesjonalny analizator do kontroli zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu bez konieczności używania ustników – posiada certyfikat (potwierdzenie) kalibracji i gwarancję na sensor, charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji (usług kalibracyjnych), realizuje precyzyjne i powtarzalne pomiary; reaguje wyłącznie na molekuły alkoholu.

Jakość:
Alkomat ALKOHIT X50 posiada certyfikaty CE potwierdzający zgodność wyrobu z unijnymi wymogami oraz dopuszczający go do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Unikalne funkcje:
Element testujący stanowi wytrzymały sensor elektrochemiczny produkcji europejskiej, charakteryzujący się stabilną charakterystyką pracy, próbkujący z dokładnością do tysięcznych części promila.
Zaawansowany system poboru i obróbki pobranej dawki powietrza zapewnia precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów.
Specjalna konstrukcja komory pomiarowej zabezpiecza sensor przed uszkodzeniem w wyniku podania próbki powietrza zanieczyszczonej śliną, płynem lub substancjami stałymi.
Długoterminowa stabilność sensora, która pozwala na zdecydowanie rzadszą konieczność kalibracji w porównaniu z alkomatami półprzewodnikowymi – i dzięki temu – mniejsze koszty eksploatacji.
Mocowanie ustnika zostało odpowiednio zaprojektowane dla ochrony komory pomiarowej przed czynnikami zewnętrznymi.
System kontroli jakości potwierdzony certyfikatem kalibracji (zawartym w karcie gwarancyjnej).
Pamięć ostatniego pomiaru.
Licznik pomiarów.
Odporny na intensywność dmuchania.
Pneumatyczny system podawania na czujnik ściśle określonej dawki wdmuchiwanego powietrza.
Czas przygotowania do pracy ok. 20 sekund.
Krótki czas pomiędzy kolejnymi testami.
Antywstrząsowa osłona zabezpieczająca przed uszkodzeniami.
Posiada wejście do kalibracji oraz możliwość wymiany sensora.
Unikalny numer seryjny alkomatu.

Parametry techniczne:
Sensorelektrochemiczny sensor produkcji europejskiej
Jednostki‰ (promile)
Zakres pomiaru0.000 ÷ 6.300 ‰
Rozdzielczość wskazań0.001
Dokładność± 5%
Czas przygotowania do pracy< 20 sek.
Tryb pomiarupróbkowanie automatyczne
Zakres temperatur pracy0 ÷ 45°C
Czas oczekiwania na wynikkilka sekund
Ustnikiindywidualnie pakowane - jednorazowe lub nasadki lejkowe - wielokrotnego użycia

Zasilanie:
3 szt. baterii AAA 1,5V

Parametry mechaniczne:
Wyświetlaczcyfrowy panel LCD
Wymiary zewnętrzne135 x 60 x 30 mm
Waga150g z baterią
Obudowatworzywo ABS o podwyższonej odporności na uderzenia
Koszyk jest pusty
Promocje:

Alkomat cyfrowy ETHYLEC z francuskim certyfikatem NF X 20-704 obowiązującym od 2012 roku


AlcoBlow® alkomat bezustnikowy FITalcoNowości:

NANO SILVER aerosol SANITIZER 125 ml SPRAY DO DEZYNFEKCJI


Zawory dwudrożne 1/2" DN15 PN4 - podwójne kurki laboratoryjne - dwudrogowe, z końcówką do węża 9mm, do manometruBestsellery:

Alkomat elektrochemiczny ALKOHIT X100 profesjonalny alkotest do firmy - zestaw z drukarką


Smar do kurków, zaworów gazowych MOLYKOTE 1102 Grease 50g